4 funkcje mężczyzny


J.Pulikowski
Cena z VAT: 34,90 zł
Rabat


Preloader

Autor: Jacek Pulikowski

Wydawnictwo: RTCK, 2020

Jacek Pulikowski przekonuje, że ojcować powinien każdy mężczyzna – czy jest w rodzinie, czy nie i jakąkolwiek spełnia społeczną rolę… Dlaczego? Bo takie jest jego największe powołanie! I to nie kwestia biologii, a miara męskiej dojrzałości. Dopiero spełnienie tego powołania daje mężczyźnie pełne szczęście! I w konsekwencji uszczęśliwia wszystkich wokół!
Książka dedykowana jest mężczyznom, którzy chcą odkryć swoje powołanie życiowe (szukają odpowiedzi na pytanie, jak stać się prawdziwym mężczyzną), jak i tym, którzy się w życiu pogubili, i pragną powrócić na dobre ścieżki.
Dla kogo:
Dla ojców – tych, którzy obecnie funkcjonują w tej roli – książka wzmocni ich najważniejsze męskie powołanie i ROZWINIE
Dla kandydatów na ojców – treść książki „poukłada w głowie” przyszłym ojcom, nauczą się jakimi powinni być ojcami, by chronić i uszczęśliwić siebie i swoich najbliższych
Dla kobiet – książka pomoże im wspierać we wzrastaniu swoich mężów (a także narzeczonych), a po drugie pomoże zdrowo wychowywać synów.

Autor proponuje prosty i skuteczny plan na ojcostwo, który jest rozwinięciem tez przedstawionych przez św. Jana Pawła II w adhortacji Familiaris consortio . Każda z tytułowych 4 funkcji mężczyzny, została oparta na fundamencie papieskiego nauczania o rodzinie. Wiedza, która jest tu przedstawiona, oprócz pewnego źródłowego pochodzenia, została zweryfikowana ponadto w wieloletniej pracy w poradni rodzinnej oraz na doświadczeniu wyniesionym z własnego szczęśliwego małżeństwa.
Wątki poruszane w książce:
Prawdziwe i fałszywe wizje szczęścia mężczyzny
Jak uszczęśliwić kobietę i dbać o jej potrzeby
Co zrobić by wychować zdrowe i szczęśliwe dzieci
Jak wzrastać do miłości i odpowiedzialności za siebie i innych
O podejściu do pracy zawodowej i zarabiania pieniędzy
O byciu przykładem i przekazywaniu wartości i postaw chrześcijańskich

Książka zawiera konkretne podpowiedzi ojcowskich postaw i czynów!

format: 14 x 21 cm
stron: 200
oprawa miękka