Klękamy z Sarą i Tobiaszem

Jak_by___dobrym__4eb44ce12da34.jpgJak_by___dobrym__4eb44ce12da34.jpg

M. Guzewicz; piękno modlitwy małżeńskiej
Cena z VAT: 19,95 zł
Rabat


Preloader

Piękno modlitwy małżeńskiej

Autor: Mieczysław Guzewicz

Inicjatywa Wydawnicza Jerozolima, Poznań 2016

Jezus zawsze jest obecny pośród nas, jeśli gromadzimy się w Jego imię. Ale nie ma w Kościele drugiej takiej wspólnoty, która by była tak mocno „zebrana” w Jego imię jak małżeństwo sakramentalne. Najgłębszą istotą związku małżeńskiego jest stała obecność Jezusa. I właśnie dlatego jesteśmy (i mamy się stawać) ikoną Trójcy Świętej.
Ikona Trójcy! To wielki przywilej małżeństwa, ale też najważniejsze zadanie.
Modlitwa małżeńska jest najlepszym sposobem zaproszenia Jezusa do obecności pośród nas, ale to także najważniejsza praktyka pogłębiania i utrwalania jedności w małżeństwie.
Książka stanowi ciekawe połączenie – z jednej strony są to rozważania na temat samej modlitwy jako spoiwa miłości małżeńskiej, z drugiej zaś gotowe propozycje modlitw, a wszystko oparte na historii biblijnej Sary i Tobiasza.
Biblijna para uczy nas modlitwy małżeńskiej, pokazuje, że tak jak Archanioł Rafał pomagał Tobiaszowi rozprawić się z siłami zła, tak również my możemy w naszych codziennych zmaganiach wspierać się Bożą mocą. Autor książki zachęca, abyśmy powierzali Panu Bogu wszystkie nasze sprawy we wspólnej modlitwie. Nie tylko zachęca, ale też daje przykłady rozważań, modlitw, z których małżonkowie mogą korzystać. Modlitwa jednoczy małżonków, pogłębia ich miłość. A świadectwo tej miłości jest najskuteczniejszym sposobem głoszenia Dobrej Nowiny.

Dodatek – obrazek z modlitwą, jaką młody małżonek Tobiasz wraz ze swoją żoną Sarą zanosili do Boga.

SPIS TREŚCI: Wstęp. Znaczenie małżeńskiej jedności: Małżeństwo sakramentalne ikoną Trójcy Świętej; Miłość Chrystusa do Kościoła wzorem miłości małżeńskiej; Jedność małżeńska fundamentem jedności w rodzinie, społeczeństwie i Kościele. Bogactwo Księgi Tobiasza: Historia poznania Sary i Tobiasza; Egzorcyzm w sypialni; Mąż zaprasza do modlitwy; „Nie dla rozpusty”; Małżonkowie uwielbiają Boga; Zgromadzeni w imię Jezusa. Pojednanie przed modlitwą. Nasze małżeńskie modlitwy: Sakramenty źródłem mocy. Rachunek sumienia żony i męża; Słowo to miecz! Rozważajmy Pismo Święte; Biblijne inspiracje – modlitewnik małżeński; Litania w intencji małżeństw; Wezwania do modlitwy wiernych; Modlitwa o świętość małżeństw. Zakończenie.

format: 13 x 19 cm
stron: 130
oprawa miękka


Ostatnio dodane

660
Czwarty kielich
Cena z VAT: 26,90 zł

560
Dekalog
Cena z VAT: 29,90 zł