Jak żyć po chrześcijańsku

brak obrazka
brak obrazka
brak obrazka

D.Białobrzeski
Cena z VAT: 15,00 zł
Rabat


Preloader

Autor: Dominik Białobrzeski

Płocki Instytut Wydawniczy, 2020

Napisanie książki trwało pół roku, ale proces jej powstawania trwał wiele lat. Pełniliśmy z żoną posługę we wspólnocie Ruchu Światło Życie Domowy Kościół. Wydawaliśmy tam informator, taką comiesieczną gazetkę. Każda z nich opatrzona była „wstępniakiem” – rozważaniem nad jedną sferą życia chrześcijańskiego. Trwało to trzy lata, i jak skończyliśmy posługę, pomyśleliśmy, że warto byłoby to rozpropagować szerzej. I tak powstała ta książka. Książka liczy 15 rozdziałów. Każdy z nich mówi o innym aspekcie życia duchowego. Przykładowe tytuły rozdziałów brzmią: „Powołanie”, „Służba Bogu”, „Służba człowiekowi”, „Wiara”, „Męskość”, „Kiedy kochać?”, „Nawrócenie”. Wartości które opisuje, są uniwersalne i przystają do każdych czasów. Jakieś 40 lat temu w małych społecznościach wiejskich ksiądz był często jedyną osobą z wyższym wykształceniem. Sprawiało to, że księża często posługiwali się językiem, którego prosty naród nie rozumiał. Nie rozumiał, ale też nie negował. Tak miało być, i już. Teraz mamy czasy, że poziom wykształcenia społeczeństwa jest znacznie wyższy, ale edukacja religia, a co za tym idzie – także wiara, kończą się zwykle na przygotowaniach do pierwszej komunii świętej. Ludzie nadal nie rozumieją podstawowych pojęć religijnych, a jak nie rozumieją, to odrzucają. Ja chciałem napisać prostym językiem o tym, co leży u podstaw naszej wiary. Czy mi się to udało? – to już ocenią czytelnicy.

Autor

„Wprowadzajcie zaś słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie” (Jk 1,22) – tak mogłaby brzmieć odpowiedź na pytanie postawione w tytule tej książki. Chrześcijaństwo bowiem to konkretne postawy, codzienne wybory, konkretne uczynki spełniane w codzienności, na nieustannej drodze naszego nawrócenia. W zacytowanym liście św. Jakuba  czytamy wers wcześniej:  „przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze” (Jk 1,21). Zbawienie duszy – czyż nie taki jest cel Chrześcijanina? Słowo  ma zbawczą moc tylko wtedy, kiedy jest wprowadzane w czyn, kiedy owocuje konkretnymi postawami. Ta książka stawia w świetle Bożego Słowa konkretne aspekty naszej codzienności, naszego życia wiarą. Warto się z nią skonfrontować, warto przeżyć tę katechezę.

Dariusz Kowalski
Aktor

Jak żyć po chrześcijańsku? Pytanie wydaje się brzmieć prosto, ale czy odpowiedź należy do oczywistych? Czytać Pismo Święte, przestrzegać Dekalogu, modlić się... Oczywiście tak! Ale gdyby nikomu nie sprawiało to trudności, to nasze bliższe i dalsze otoczenie byłoby szczęśliwsze, uboższe w kłótnie i nieporozumienia, a bogatsze w miłość i zrozumienie. Liczę, że publikacja, którą trzymasz w ręku, będzie stanowiła receptę na prawdziwie szczęśliwe życie, niekoniecznie wyłącznie dla tytułowych chrześcijan. Przeczytałam ją jednym tchem i serdecznie polecam.

Patrycja Hurlak
Aktorka, autorka wielu publikacji, m.in.  „Nawróconej Wiedźmy”

Dominik Białobrzeski – od 21 lat żyjący w szczęśliwym sakramentalnym związku małżeńskim z żoną Ewą. Ojciec czwórki dzieci – Szymona, Dominiki, Anieli i Piotrusia, który jest już w niebie. 23 lata pracuje jako wychowawca w zakładzie poprawczym. Od czasów licealnych członek młodzieżowego Ruchu Światło Życie. Po ślubie wspólnie z żoną wstąpili do Domowego Kościoła – gałęzi rodzinnej tegoż Ruchu, gdzie podejmują szereg posług na rzecz małżeństw. Razem z małżonką zaangażowani w Duszpasterstwo Rodzin diecezji Łomżyńskiej. Wieloletni kurator społeczny przy sądzie rejonowym. Inicjator Kaplicy Wieczystej Adoracji w Ostrołęce.

format: 12,5 x 19,5 cm
stron: 112
oprawa miękka


Ostatnio dodane

biblia-dla-kobiet-turkusowa-wersja-z-paginatorami_60acc1021fd45
Biblia dla kobiet
Cena z VAT: 99,00 zł

Paradoksy_Ewangelii_500px
Paradoksy Ewangelii
Cena z VAT: 34,90 zł

247
Owoce Ducha
Cena z VAT: 65,00 zł