Tato świętej Teresy od Dzieciątka Jezus


C. Martin; wspomnienia - święty Ludwik Martin (1823-1894), świadectwa i dokumenty
Cena z VAT: 24,90 zł
Rabat


Preloader

Świety Ludwik Martin (1823-1894)

Autorka: Celina Martin

Wydawnictwo Karmelitów Bosych, 2016

W związku z otrzymaniem przez Domowy Kościół od Rektora Sanktuarium w Lisieux relikwi świętych małżonków Zelii i Ludwika Martin, rodziców Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, pragniemy przybliżyć postacie błogosławionych małżonków.

Celina Martin (1869–1959), córka Zelii i Ludwika Martin, którzy mieli dziewięcioro dzieci, a wśród nich św. Teresę od Dzieciątka Jezus i służebnicę Bożą Leonię. W Karmelu w Lisieux Celina przyjęła imię Genowefa od Najświętszego Sakramentu.
Jej wspomnienia o Rodzicach, kanonizowanych 18 października 2015 roku, stanowią pasjonujące świadectwo, jak miłość Boga przemienia najtrudniejsze doświadczenia w niewzruszony fundament życia rodzinnego, stając się źródłem mądrości i nadziei.

Kluczem do zrozumienia tajemnicy tak wielu owoców świętości w rodzinie Zelii i Ludwika jest między innymi pragnienie wypowiedziane przez Ojca świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, by jego córki „wzleciały ku Wysokościom” i wzniosły swe serca ponad „troski żywota”. Doceniając wielką wartość małżeństwa, ci święci Małżonkowie stworzyli dla swoich dzieci taki dom, by stał się widoczny prymat tego, co wieczne, ponad tym, co doczesne. Przywołajmy tutaj słowa św. Ludwika Martina odnoszące się do jednej z córek wstępujących do zakonu: „Oto kolejna ocalona! […]
Jeszcze jedna, która pójdzie za Barankiem, dokądkolwiek On zechce”.

format: 12,5 x 19,5 cm
stron: 172
oprawa miękka


Ostatnio dodane