Eucharystia


A. Szustak OP; instrukcja obsługi
Cena z VAT: 35,00 zł
Rabat


Preloader

Instrukcja obsługi

Autor: Adam Szustak OP

Wydawnictwo: Fundacja MALAK

Książka to nietypowy podręcznik, w którym ojciec Adam Szustak OP krok po kroku opisuje i wyjaśnia poszczególne elementy Mszy Świętej. Przywołując historyczne i kulturowe ciekawostki, autor pomaga zrozumieć gesty oraz symbole eucharystyczne. W prosty, a jednocześnie oryginalny sposób daje cenne wskazówki, jak przeżywać niezwykle ważny dla chrześcijan sakrament, jakim jest Eucharystia. Instrukcja obsługi zawiera mniej lub bardziej znane fragmenty Biblii, za pomocą których o. Szustak pokazuje, jak poszerzyć własną perspektywę postrzegania poszczególnych części Mszy.

Wydawnictwo dzieli się na dwie części — teoretyczną i praktyczną. Pierwsza z nich nie jest jednak, jak można by przypuszczać, teologicznym wykładem o Mszy. Opowiada raczej o tym, jak przygotować swoje serce na spotkanie przychodzącego w sakramencie Boga. Druga część to instrukcja obsługi — Eucharystia jest w niej szczegółowo opisana, podobnie jak sam przebieg Mszy: od obrzędów wstępnych, przez liturgię słowa, liturgię eucharystyczną, aż po obrzędy zakończenia. Ponadto część praktyczna zawiera odpowiedzi na często nurtujące pytania, na przykład o to, jak ubrać się do kościoła, ile razy w ciągu dnia można przyjąć Komunię oraz czy trzeba dawać na tacę.

Jest to publikacja, która nie tylko pozwala lepiej poznać Mszę i ze zrozumieniem wniknąć w jej tajemnice, ale która również może stać się drogą do doświadczania w życiu codziennym niezwykłej mocy Eucharystii. Warto więc, by sięgnęli po nią zarówno ci, którzy dopiero zaczynają przygodę z tym sakramentem, jak i ci, którzy pragną pogłębić uczestnictwo w nim. Publikacja może być także polecona wszystkim, którzy na własnej skórze (duszy) chcą przekonać się, co znaczy, że Eucharystia jest źródłem i szczytem wszystkiego w nas.

format: 14 x 21 cm
stron: 272
oprawa miękka


Ostatnio dodane

biblia-dla-kobiet-turkusowa-wersja-z-paginatorami_60acc1021fd45
Biblia dla kobiet
Cena z VAT: 99,00 zł

Paradoksy_Ewangelii_500px
Paradoksy Ewangelii
Cena z VAT: 34,90 zł

247
Owoce Ducha
Cena z VAT: 65,00 zł